İçeriğe geç

KIVANÇ ŞEN

1983 yılında Edirne’de doğdu ve İlk ve Ortaöğretimini Edirne’de tamamladıktan sonra Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Resim-iş Eğitimi Öğretmenliği Bölümü’nde lisans eğitimine başladı. 2009 yılında bu bölümden mezun oldu. Yüksek Lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Fotoğraf Anasanat Dalı’nda tamamladı.

Halk Eğitim Merkezlerinde, Fotoğraf Kulüplerinde ve Fotoğraf Sanatı Derneklerinde Fotoğraf Eğitmenliği yapmaktadır. Birçok ulusal ve uluslararası yarışmalarda ödüller ve dereceler almıştır.

Halen daha Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Güzel Sanatlar Enstitüsü Sanat ve Tasarım Anasanat Dalında Sanatta Yeterliliğe tez aşamasında devam etmektedir.


He was born in 1983 in Edirne, Turkey. He graduated from Trakya University Faculty of Education, Department of Fine Arts- Painting Education in 2009. He gained the Master of Arts Photography degree at Dokuz Eylul University. 

He is working as an instructor at Public Education Centers, Photography Clubs, Photography Associations. He gained several prizes in many national and international contests.

He is currently  studying at Dokuz Eylul University, Graduate School of Fine Arts,   Competency of Fine Arts in Art and Design and he is at  dissertation stage.